szukamdopracydoartyk98% osób poszukujących pracy preferuje oferty pracy gdzie pracodawca jasno określił zarobki.


Jak wynika z interntowej ankiety przeprowadzonej przez portal pracy szukamdopracy.com aż 98% osób poszukujących pracy preferuje oferty pracy gdzie pracodawca jasno określił zarobki.

W okresie od 7 do 14 stycznia 2019 portal pracy szukamdopracy.com prowadził ankietę, w której poproszono o odpowiedz na następujące pytanie: " Czy wolisz oferty pracy w których pracodawca jasno określa wynagrodzenie" ?

Wyniki okazały się bardzo ciekawe. Az 98% z 346 osób które oddały głos w ankiecie odpowiedziało, że preferuje oferty w których wynagrodzenie jest jest konkretnie przedstawione.


Niestety jak wynika z obserwacji w polskich realiach bywa z tym rożnie. Wiele firm nadal nie podaje konkretnych zarobków na stanowisku, uzależniając je od doświadczenia oraz indywidualnych negocjacji z pracownikiem. 

„Z punktu widzenia firm jest to bardzo ważne, po pierwsze wynagrodzenie to informacja, która wpływa na oglądalność ogłoszenia, dwa pozwala pozyskać więcej kandydatów, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo zatrudnienia najlepszych osób” - mówi jeden z przedstawicieli zespołu portalu pracy szukamdopracy.com

Jak wynika z analiz prowadzonych przez portal pracy szukamdopracy,com pracodawcy w Polsce bardzo rzadko podają informacje o wynagrodzeniu, zarobkach w pracy. Na taki stan rzeczy nie ma znaczenia ani lokalizacja pracy - czy jest to praca w Warszawie, praca w Krakowie  praca we Wrocławiu czy praca w Gdańsku. Nie ma również znaczenia stanowisko - czy jest to stanowisko magazynier, pracownik produkcji, kasjer, przedstawiciel handlowy, czy doradca klienta. Niepodawanie informacji o wynagrodzeniu to poza wyjątkami, jest to trend ogólnopolski i wielobranżowy.

Na rynku gdzie rekrutacja pracowników stała się swego rodzaju wyzwaniem, taka informacja może okazać się bardzo cenna dla wielu firm. Portal pracy szukamdopracy.com stwarza dla firm możliwość dodania ofert pracy, ale także pomaga w profesjonalnym redagowaniu ofert pracy jako jednym z elementów employer brandingu. 

Źródło. Portal pracy szukamdopracy.com

Praca Irlandia