Administracja publiczna w Polsce najbliższych dniach przejdzie na pracę zdalną

Artykuł z portalu 

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa w Polsce i coraz większej obecności nowego wariantu Omicron, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, iż w najbliższych dniach administracja publiczna przejdzie w system pracy zdalnej.

Zostanie przygotowane specjalne rozporządzenie, które musi jeszcze przejść oficjalna drogę legislacyjną. Jednocześnie szef resortu zdrowia zaapelował do pracodawców, by firmy rozważyły taki krok i przeszły na prace w systemie zdalnym, co ma pozwolić na ograniczenie transmisji wirusa. Zwracam się z taka prośba, apelem ( do pracodawców – przypis redakcji), aby takie bezpieczne środowisko stworzyć – powiedział na dzisiejszej konferencji Adam Niedzielski. Z najnowszych danych ministerstwa zdrowia wynika, ze Polsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 30 586 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19.

Source: https://twitter.com/MZ_GOV_PL

Najwięcej przypadków zachorowań stwierdzono na ternie województw mazowieckiego (5594), śląskiego (4647), małopolskiego (3471), dolnośląskiego (2458), pomorskiego (2341), wielkopolskiego (2195).

FacebooktwitterlinkedinyoutubeinstagramFacebooktwitterlinkedinyoutubeinstagram